Logo of MSL

List of snail species in Latvia

Latviski Homepage MSL Saerch Photo
Latest modifications: 2002.08.21.Compiled by Arturs Stalazs ciprese@lanet.lv

Home page of Malacological Society of Latvia
*Gastropodagliemežu klase
*Prosobranchiapriekšžauņu apakšklase
*Archaeogastropodasengliemežu virskārta
*Neritimorpharaibgliemežu kārta
*Neritioidearaibgliemežu virsdzimta
*Neritidaeraibgliemežu dzimta
Theodoxus fluviatilis (Linnaeus, 1758)upju raibgliemezis
*Caenogastropodavienkambaraiņu virskārta
*Architaenioglossaprimitīvo vienkambaraiņu kārta
*Pilioideaampulāriju virsdzimta
*Pilidaeampulāriju dzimta
Pomacea bridgesii (Reeve, 1863)Brazīlijas ampulārija(akvārijos / in aquariums)
Marisa cornuarietis (Linnaeus, 1758)parastā marīza(akvārijos / in aquariums)
*Viviparidaelielvāciņgliemežu dzimta
Viviparus viviparus (Millet, 1813)upju lielvāciņgliemezis
Viviparus contectus (Linnaeus, 1758)ezeru ielvāciņgliemezis
*Neotaenioglossaaugstāko vienkamabaraiņu kārta
*Risooideahidrobiju virsdzimta
*Hydrobiidaehidrobiju dzimta
Hydrobia ulvae (Pennant, 1777)slaidā hidrobija
Hydrobia stagnalis (Baster, 1765)uzpūstā hidrobija
Potamopyrgus antipodarum (Gray, 1843)Jaunzēlandes jostiņhidrobija
Marstoniopsis scholtzii  (A. Schmidt, 1856)Šteina amnikola
Lithogliphus naticoides C. Pfeiffer, 1828upju akmeņgliemezis
*Bithyniidaebitīniju dzimta
Bithynia tentaculata (Linnaeus, 1758)parastā bitīnija
Bithynia leachii (Sheppard, 1823)mazā bitīnija
*Thiaridaemelāniju dzimta
Melanoides tuberculatus (O. F. Müller, 1774)mainīgā melānija(akvārijos / in aquariums)
*Aciculoideaadatgliemežu virsdzimta
*Aciculidaeadatgliemežu dzimta
Platyla polita (Hartmann, 1840)gludais adatgliemezis
*Heterostrophaheterostrofu virskārta
*Ectobranchiaāržauņu kārta
*Valvatoideavalvātu virsdzimta
*Valvatidaevalvātu dzimta
Valvata cristata O. F. Müller, 1774plakanā valvāta
Valvata pulchella Studer, 1820dūkstāju valvāta
Valvata piscinalis (O. F. Müller, 1774)parastā valvāta
*Pulmonataplaušgliemežu apakšklase
*Basommatophorapamatacu plaušgliemežu virskārta
*Hygrophilasaldūdens plaušgliemežu kārta
*Acroloxoideamicīšgliemežu virsdzimta
*Acroloxidaemicīšgliemežu dzimta
Acroloxus lacustris (Linnaeus, 1758)ezeru micīšgliemezis
*Lymnaeoideadīķgliemežu virsdzimta
*Lymnaeidaedīķgliemežu dzimta
Galba truncatula (O. F. Müller, 1774)mazais dīķgliemezis
Stagnicola palustris (O. F. Müller, 1774)purvu dīķgliemezis
Stagnicola fuscus (C. Pfeiffer, 1821)tumšais dīķgliemezis
Stagnicola corvus (Gmelin, 1791)melnais dīķgliemezis
Pseudosuccinea columella (Say, 1817)slaidais dīķgliemezis(akvārijos / in aquariums)
Radix auricularia (Linnaeus, 1758)ausveida dīķgliemezis
Radix ampla (Hartmann, 1821)lielauss dīķgliemezis
Radix peregra (O. F. Müller, 1774)iegarenais dīķgliemezis
Radix batica (Linnaeus, 1758)ovālais dīķgliemezis
Myxas glutinosa (O. F. Müller, 1774)trauslais dīķgliemezis
Lymnaea stagnalis (Linnaeus, 1758)lielais dīķgliemezis
*Physoideakreiļgliemežu virsdzimta
*Physidaekreiļgliemežu dzimta
Aplexa hipnorum (Linnaeus, 1758)dūkstāju kreiļgliemezis
Physa fontinalis (Linnaeus, 1758)burbuļu kreiļgliemezis
Physella acuta (Draparnaud, 1805)smailais kreiļgliemezis(akvārijos / in aquariums)
*Planorboideaūdensspolīšu virsdzimta
*Planorbidaeūdensspolīšu dzimta
Planorbarius corneus (Linnaeus, 1758)lielā ūdensspolīte
Helisoma trivolvis (Say, 1817)sarkanā ūdensspolīte (akvārijos / in aquariums)
Planorbis planorbis (Linnaeus, 1758)dūkstāju ūdensspolīte
Planorbis carinatus O. F. Müller, 1774ezeru ūdensspolīte
Anisus spirorbis (Linnaeus, 1758)lūpainā ūdensspolīte
Anisus leucostoma (Millet, 1813)baltmutes ūdensspolīte
Anisus vortex (Linnaeus, 1758)asā ūdensspolīte
Anisus vorticulus (Troschel, 1834)graciozā ūdensspolīte
Bathyomphalus contortus (Linnaeus, 1758)ciešā ūdensspolīte
Gyraulus albus (O. F. Müller, 1774)baltā ūdensspolīte
Gyraulus acronicus (A. Fėrussak, 1807)izliektā ūdensspolīte
Gyraulus laevis (Alder, 1838)gludā ūdensspolīte
Gyraulus riparus (Westerlund, 1865)plakanā ūdensspolīte
Gyraulus rossmaessleri (Auerswald, 1851)Rosmeslera ūdensspolīte
Gyraulus crista (Linnaeus, 1758)ribainā ūdensspolīte
Hippeutis complanatus (Linnaeus, 1758)lēcveida ūdensspolīte
Segmentina nitida (O. F. Müller, 1774)mirdzošā ūdensspolīte
*Ancylidaemicīšu dzimta
Ancylus fluviatilis O. F. Müller, 1774upju micīte
*Eupulmonataīsto plaušgliemežu virskārta
*Actophilaaktofilu kārta
*Ellobioideasīkgliemežu virsdzimta
*Carychiidaesīkgliemežu dzimta
Carychium minimum (O. F. Müller, 1774)resnais sīkgliemezis
Carychium tridentatum (Risso, 1826)slaidais sīkgliemezis
*Stylommatophorakātacu plaušgliemežu kārta
*Cochlicopoideagludgliemežu virsdzimta
*Cochlicopidaegludgliemežu dzimta
Cochlicopa lubrica (O. F. Müller, 1774)parastais gludgliemezis
Cochlicopa lubricella (Porro, 1838)mazais gludgliemezis
Cochlicopa nitens (Gallenstein, 1848)   lielais gludgliemezis
*Pupilloideacilindrgliemežu virsdzimta
*Lauriidaelauriju dzimta
Lauria cylindracea (Da Costa, 1778)nabotais cilindrgliemezis
*Pupillidaecilindrgliemežu dzimta
*Pupilla muscorum (Linnaeus, 1758)sūnu cilindrgliemezis
*Valloniidaezāļgliemežu dzimta
Vallonia costata (O. F. Müller, 1774)ribainais zāļgliemezis
Vallonia pulchella (O. F. Müller, 1774)gludais zāļgliemezis
Vallonia excentrica Sterki, 1893slīpais zāļgliemezis
Acanthinula aculeata (O. F. Müller, 1774)mazais dzeloņgliemezis
Spermodea lamellata (Jeffreys, 1830)mazais bišstropiņš
*Vertiginidaepumpurgliemežu dzimta
Columella edentula (Draparnaud, 1805)bezzobu veltņgliemezis
Columella aspera Waldėn, 1966zemais veltņgliemezis
Truncatellina cylindrica (A. Ferussac, 1807)cilindriskais tuntuļgliemezis
Vertigo pusilla O. F. Müller, 1774kreisais pumpurgliemezis
Vertigo antivertigo (Draparnaud, 1801)purvu pumpurgliemezis
Vertigo substriata (Jeffreys, 1833)svītrainais pumpurgliemezis
Vertigo pygmaea (Draparnaud, 1801)mazais pumpurgliemezis
Vertigo lilljeborgi (Westerlund, 1871)mitrāju pumpurgliemezis
Vertigo genesii (Gredler, 1856)spožais pumpurgliemezis
Vertigo geyeri Lindholm, 1925četrzobu pumpurgliemezis
Vertigo ronnebyensis (Westerlund, 1871)ziemeļu pumpurgliemezis
Vertigo alpestris Alder, 1838augstkalnu pumpurgliemezis
Vertigo angustior Jeffreys, 1830slaidais pumpurgliemezis
*Buliminoideatorņgliemežu virsdzimta
*Buliminidaetorņgliemežu dzimta
Ena montana (Draparnaud, 1801)lielais torņgliemezis
Merdigera obscura (O. F. Müller, 1774)mazais torņgliemezis
*Clausilioideavārpstiņgliemežu virsdzimta
*Clausiliidaevārpstiņgliemežu dzimta
Cochlodina laminata (Montagu, 1803)gludais vārpstiņgliemezis
Cochlodina orthostoma (Menke, 1828)taisnmutes vārpstiņgliemezis
Ruthenica filograna (Rossmässler, 1836)graciozais vārpstiņgliemezis
Macrogastra ventricosa (Draparnaud, 1801)vēderainais vārpstiņgliemezis
Macrogastra plicatula (Draparnaud, 1801)krokainais vārpstiņgliemezis
Macrogastra latestriata (A. Schmidt, 1857)skrajribu vārpstiņgliemezis
Clausilia bidentata (Ström, 1765)divzobu vārpstiņgliemezis
Clausilia cruciata (Studer, 1820)asribu vārpstiņgliemezis
Clausilia pumila C. Pfeiffer, 1828vālīšveida vārpstiņgliemezis
Clausilia dubia Draparnaud, 1805margainais vārpstiņgliemezis
Laciniaria plicata (Draparnaud, 1801)kroklūpas vārpstiņgliemezis
Balea biplicata (Montagu, 1803)parastais vārpstiņgliemezis
Bulgarica cana (Held, 1836)pelēkais vārpstiņgliemezis
*Succineoideadzintargliemežu virsdzimta
*Succineidaedzintargliemežu dzimta
Succinea putris (Linnaeus, 1758)parastais dzintargliemezis
Succinella oblonga (Draparnaud, 1801)slaidais dzintargliemezis
Oxyloma elegans (Risso, 1826)krastmalu dzintargliemezis
*Achatinoideaahātgliemežu virsdzimta
*Achatinidaeahātgliemežu dzimta
Achatina fulica (Bowdich, 1822)Austrumāfrikas ahātgliemezis(terārijos / in terrariums)
Arcachatina marginata (Swainson, 1821)Rietumāfrikas ahātgliemezis(terārijos / in terrariums)
*Punctoideapunktgliemežu virsdzimta
*Punctidaepunktgliemežu dzimta
Punctum pygmaeum (Draparnaud, 1801)mazais punktgliemezis
*Discidaerievspolīšu dzimta
Discus ruderatus (A. Ferussac, 1821)brūnā rievsoplīte
Discus rotundatus (O. F. Müller, 1774)   plankumainā rievsoplīte
*Vitrinoideastiklgliemežu virsdzimta
*Gastrodontidaezemesspolīšu dzimta
Zonitoides nitidus (O. F. Müller, 1774)mirdzošā zemesspolīte
*Euconulidaekonusspolīšu dzimta
Euconulus fulvus (O. F. Müller, 1774)gaišā konusspolīte
Euconulus alderi (Gray, 1840)tumšā konusspolīte
*Vitrinidaestiklgliemežu dzimta
Vitrina pellucida (O. F. Müller, 1774)lodveida stiklgliemezis
*Zonitidaegludspolīšu dzimta
Vitrea crystallina (O. F. Müller, 1774)parastā kristālspolīte
Vitrea contracta (Westerlund, 1871)blāvā kristālspolīte
Aegopinella pura (Alder, 1830)mazā gludspolīte
Aegopinella nitidula (Draparnaud, 1805)sārtā gludspolīte
Nesovitrea hammonis (Ström, 1765)brūnā rievspolīte
Nesovitrea petronella (L. Pfeiffer, 1853)blāvā rievspolīte
Oxychilus cellarius (O. F. Müller, 1774)kambara gludspolīte
Oxychilus draparnaudi (Beck, 1837)lielā gludspolīte
Oxychilus alliarius (Miller, 1822)ķiploku gludspolīte
*Limacoidealauku kailgliemežu virsdzimta
*Limacidaelauku kailgliemežu dzimta
Limax cinereoniger Wolf, 1803tumšais kailgliemezis
Limax maximus Linnaeus, 1758milzu kailgliemezis
Limacus flavus (Linnaeus, 1758)palsais kailgliemezis
Malacolimax tenellus (O. F. Müller, 1774)sēņu kailgliemezis
Lehmannia marginata (O. F. Müller, 1774)koku kailgliemezis
*Agriolimacidaemīkstgliemežu dzimta
Deroceras laeve (O. F. Müller, 1774)dūkstāju mīkstgliemezis
? Deroceras agreste Linnaeus, 1758tīrumu mīkstgliemezis
Deroceras reticulatum (O. F. Müller, 1774)raibais mīkstgliemezis
*Arionoideameža kailgliemežu virsdzimta
*Arionidaemeža kailgliemežu dzimta
Arion ater (Linnaeus, 1758)melnais kailgliemezis (terārijos / in terrariums)
Arion subfuscus (Draparnaud, 1805)rūsganais kailgliemezis
Arion circumscriptus Johnston, 1828joslainais kailgliemezis
Arion fasciatus (Nilsson, 1823)dzeltensvītras kailgliemezis
Arion silvaticus Lohmander, 1937sidrabpelēkais kailgliemezis
? Arion distinctus Mabille, 1868dārzeņu kailgliemezis
? Arion hortensis A. Fėrussac, 1819dārzu kailgliemezis
*Helicoideavīngliemežu virsdzimta
*Bradybaenidaekrūmgliemežu dzimta
Fruticicola fruticum (O. F. Müller, 1774)Eiropas krūmgliemezis
*Hygromiidaematiņgliemežu dzimta
Euomphalia strigella (Draparnaud, 1801)skrajmežu vīngliemezis
Trichia hispida (Linnaeus, 1758)parastais matiņgliemezis
Xerolenta obvia (Menke, 1828)baltais vīngliemezis
Pseudotrichia rubinigosa (Rossmässler, 1838)krastmalu vīngliemezis
*Helicidaevīngliemežu dzimta
Arianta arbustorum (Linnaeus, 1758)raibais vīngliemezis
Helicigona lapicida (Linnaeus, 1758)lēcveida vīngliemezis
Isognomostoma isognomostomos (Schröter, 1784)biezlūpas vīngliemezis
Cepaea nemoralis (Linnaeus, 1758)birztalu vīngliemezis
Cepaea hortensis (O. F. Müller, 1774)dārzu vīngliemezis
Helix pomatia Linnaeus, 1758parku vīngliemezis

 



Latviski Homepage MSL Saerch Photo

Latvian Fund for Nature Nature of Latvia Search GuestBook
«gliemezhi.shtml» was created by
Mudīte Rudzīte and
karlo
2005.12.05-19:36
LDF Nature of
Latvia
Search Guest Book
«gliemezhi.shtml» was created by Mudīte Rudzīte and karlo
© Malacological Society of Latvia 2005.12.05-19:36