LMB
Latvijas Malakologu biedrība :: Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris Moquin-Tandon, 1855
Par biedrību Valde Kontakti Presei
Latvijas Malakologu biedrība

Spānijas kailgliemezis Arion vulgaris Moquin-Tandon, 1855

Par sugas nosaukumu


Par sugas nosaukumu
Pamatteksta autors: sagatavots pēc Artura Stalaža komentāriem.
Pamatteksta autors: sagatavots pēc Artura Stalaža komentāriem.

Sākotnēji šo invazīvo sugu – Spānijas kailgliemezi –, kura izplatījusies pa visu Eiropu, uzskatīja par Arion lusitanicus. Savukārt, Arion vulgaris lietoja kā Arion rufus (Linnaeus, 1758) pamatvariatātes nosaukumu. 1997. gadā, veicot anatomiskus pētījumus, tika atklāts, ka kailgliemeži, kuri dzīvo Portugālē, ir endēmiska suga. Vēlāk šo atklājumu apstiprināja arī DNS dati. Ilgu laiku zinātnieki nespēja vienoties, kuram no kailgliemežiem – Spānijas vai Portugāles – atstāt A. lusitanicus vārdu. Tikai 2018. gadā tika ieteikts Spānijas kailgliemezi, kurš ir izplatījies pa visu Eiropu, saukt par Arion vulgaris (Moquin-Tandon, 1855), savukārt, endēmisko sugu Portugāles kailgliemezi saukt par Arion lusitanicus (Mabille, 1868) [Balashov, 2018], [Kadolsky et al., 2018].

Ja ir vajadzība lietot sinonīmiku, lai sasaistītu ar vecajām publikācijām, tad var rakstīt „Arion vulgaris Moquin-Tandon, syn. Arion lusitanicus non Mabille”, bet nedrīkst rakstīt „Arion lusitanicus Mabille” [Stalažs, Dreijers, 2019].

Atsauces

Latvijas gliemji
LMB
Projekti
Pēdējās izmaiņas: 2022.01.24-07:09 Pamatteksta autors: sagatavots pēc Artura Stalaža komentāriem.

Creative Commons License 2022 Publicēts LU serverī izmantojot Starptautisko Atsaucoties-Nemainot nosacījumus licenci — (CC BY-SA).